Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту
Сьогодні день пам’яті жертв однієї з найвідоміших та все ще не до кінця осмисленої трагедії ХХ століття – спроби знищення нацистами єврейського народу – Голокосту.
Уперше Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту відзначили в усьому світі у 2006 р.
Холокост (від грецького Holocaust – всеспалення, знищення вогнем) - це загальноприйнятий термін для визначення геноциду євреїв нацистами та їх посіпаками у 1933 – 1945 рр.
Відповідно до постанови Верховної Ради України від 05 липня 2011 р. № 3560-VI «Про 70-річчя трагедії Бабиного Яру» на держаному рівні Україна вперше у 2012 р. відзначила Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту . Саме цього дня 1945 року було визволено в’язнів найбільшого нацистського табору смерті Аушвіц-Біркенау в Освенцімі.
За час існування цього концтабору в ньому загинуло, за різними оцінками, від 1,5 до 2,2 млн людей. За загальними оцінками, жертвами масового знищення євреїв під час Другої світової війни, разом з 4,5 млн дорослих, стали 1,5 млн дітей.
Історія Голокосту допомагає зрозуміти, як упередження, хибні судження породжують практичний расизм. Історія Голокосту вчить нас тому, як сучасна техніка і технологія можуть бути використані для знищення людей.
Оголосивши 27 січня Міжнародним днем пам'яті жертв Голокосту, Генеральна Асамблея ООН закликала держави-члени розробити просвітницькі програми, щоби наступні покоління зберегли пам'ять про цю трагедію з метою запобігання в майбутньому актам геноциду, і охороняти як пам'ятки історії місця, де відбувалися масові вбивства євреїв.