A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Тулиголівський ліцей

Наша безпека

Алгоритм дій при сигналі «Повітряна тривога»

Сигнал передається також через систему оповіщення (сирени), регіональне радіо та телебачення.

У крайніх випадках або місцях, куди не дістають сирени, сигнали тривоги можуть передавати дзвони на церквах.

І. Якщо почули сигнал оповіщення (сирени), перебуваючи на робочому місці:

1. Виконати заходи, передбачені на цей випадок Інструкцією № 4 для посадових осіб з цивільного захисту та дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій, затвердженого наказом МОН від 01.02.2018 № 94, діяти за вказівками керівництва;

2. Вимкнути у разі необхідності струмоприймачі та вентиляцію;

3. Швидко, без паніки пройти до захисної споруди (споруди подвійного призначення як метрополітен або підземний паркінг, сховище, протирадіаційне укриття, найпростіше укриття або підвальне приміщення) зайняти місце у захисній споруді та виконувати вимоги старшого (коменданта).

        Перебуваючи у громадському місці, потрібно вислухати вказівки адміністрації громадського місця та діяти відповідно до них (йти в зазначені сховища або укриття).

ІІ. Якщо почули сигнал оповіщення (сирени), перебуваючи вдома:

1. Ввімкнути телевізор чи радіоприймач і уважно прослухати інформацію про

характер тривоги;

2. За можливості попередити сусідів і одиноких людей, що мешкають поруч;

3. Швидко одягнутися та одягнути дітей, перевірити наявність пришитих з внутрішньої сторони одягу у дітей дошкільного віку нашивок, на яких зазначено: прізвище, ім’я, по батькові, адреса, вік, номери телефонів батьків;

4. Закрити вікна, вимкнути усі електричні та нагрівальні прилади, перекрити газ,

загасити печі, вимкнути світло (автоматичну коробку, рубильник тощо);

5. Взяти «тривожну валізу» (індивідуальні засоби захисту, запас продуктів і води,

особисті документи, кишеньковий ліхтар) та найкоротшим шляхом прямувати до

найближчої захисної споруди чи укриття.

   У разі відсутності в радіусі 500 м від вашого будинку захисної споруди використовуйте для укриття підвальне приміщення під будинком.

    Якщо ви не почули сигнал та у вас немає можливості швидко перейти у сховище, перейдіть до більш безпечного місця в квартирі: подалі від вікон, у коридор – під несучі стіні, або ванну (але закрийте рушником дзеркало).

    Ні в якому разі не можна після сигналу «Повітряна тривога» залишатися в будинках, особливо на верхніх поверхах.

У хвилини небезпеки кожному необхідно мобілізувати себе, бути зосередженим та уважним, діяти максимально швидко.

Після завершення небезпеки можна виходити з укриття та повертатися до звичних справ.

Бережіть себе! Разом переможемо!

Алгоритм дій при виявленні ВНП:

Для населення: при виявленні ВНП (боєприпасу, схожого на нього предмету, іншого невідомого та підозрілого предмету)

 1. Не підходити.

 2. У жодному разі не чіпати.

 3. Не користуватися поблизу засобами зв’язку та іншими електронними приладами (дистанційне управління тощо).

 4. Не намагатися самостійно огородити підозрілу знахідку, треба запам’ятати місце виявлення даного предмету.

 5. Повернутися у тому напрямку в якому прийшов – не поспішаючи крок у крок на відстань не менше 100 м.

 6. Терміново повідомити про знахідку до оперативних служб за телефонними номерами «101» або «102»

 7. Повідомити оточуючим про можливу небезпеку, а також розповісти, що до даного місця не можна наближатися.

 1. Що треба знати батькам:

 • Треба пояснити дітям, що не лише боєприпаси, а й інші зовні «безпечні» незнайомі речі можуть бути вибухонебезпечними. Вони можуть бути самих різних форм та кольору. Навіть іграшка, коробка з-під цукерок тощо, можуть виявитися замаскованою вибухівкою.

 • Необхідно розповідати дітямщо не можна наближатися до незнайомих речей (навіть іграшок), а тим більше не чіпати жодні чужі предмети. 

 •  Дитина повинна знати, що відходити від даного місця необхідно у напрямку звідки прийшов, а також слід повідомити про небезпечну знахідку дорослих.

 • Не знімати знахідку на телефон.

 • Головне правило – якщо це не твоя річ, не чіпай її! 

 1. Що треба роз`яснити дітям:

Якщо ви йдете гуляти, уважно дивіться під ноги, не наступайте на підозрілі предмети!

Всі незнайомі та чужі предмети, у тому числі, які мають яскраве забарвлення для привернення вашої уваги - можуть  нести небезпеку, навіть іграшки або коробка з-під цукерок. Головне – якщо це не ваша річ, не чіпайте її! Не штовхайте знахідку та не знімайте її на телефон.

Без поспіху та обережно відійдіть мінімум на сто кроків у тому напрямку, в якому прийшли та повідомте оточуючих дорослих або батьків про небезпечну знахідку.

Де б ви не були, будьте завжди обережними! Пам’ятайте, у полі, у лісі та інших місцях може бути небезпечно! Слідкуйте за тим, куди ти ви йдете, так ви себе від біди вбережете! Будьте завжди уважними!

Загальні правила та заборони:

Сумщина зазнавала, як авіаційних ударів, артилерійських обстрілів, так і на території області перебували окупаційні війська та відбувалися бойові зіткнення. А тому, як в населених пунктах, так поза їх межами можуть знаходитися боєприпаси, їх нерозірвані частини, міни, розтяжки, саморобні вибухові пристрої, які можуть бути замасковані під безпечні предмети, навіть іграшки. Звертаємо увагу на те, що ці незнайомі предмети, у тому числі можуть мати мають яскраве забарвлення аби привертати увагу саме дітей! 

На даний час в області відповідні служби проводять розмінування - обстеження території на наявність вибухонебезпечних предметів та подальше їх знешкодження. Наголошуємо, даний процес займатиме тривалий час!

Як показує практика обстеження території та виявлення підозрілих предметів - сучасні боєприпаси та інші вибухонебезпечні предмети можуть бути різних форм, мати різний вигляд та бути зовні не схожими на боєприпаси!  

Шановні громадяни! Задля збереження життя та здоров’я вашого і ваших близьких забороняється відвідування незнайомих місць, територій там, де велися бойові дії або вони зазнали ворожих ударів (авіа -, артобстрілів), там, де переміщувалися та дислокувалися окупаційні війська. Також наголошуємо, що, до обстеження територій відповідними фахівцями забороняється відвідування полів, луків, лісопосадок, користування узбіччями доріг та шляхами поза межами автотрас.

На даний момент треба забути про подорожі в лісову місцевість та збирання квітів, грибів, ягід. Це може бути небезпечно! Також нагадуємо, що відповідно до розпорядження голови Сумської облдержадміністрації – керівника військової адміністрації, забороняється відвідування населенням лісів та в’їзд до них транспортних засобів та іншої техніки під час дії правового режиму воєнного стану.

Небезпечно проводити пошук та збір металобрухту, у тому числі із застосуванням спеціальних пристроїв – металодетекторів. Не наближайтеся до будь-якої військової техніки, незалежно від її стану (ціла або знищена). Вона може бути замінована, як з середини, так і зовні – розтяжки, тощо.

Забороняється спалювання сухої рослинності та її залишків! Це може не лише спричинити пожежу, а й призвести до детонації вибухонебезпечних предметів, які залишилися після вторгнення окупаційних військ!

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора