A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Тулиголівський ліцей

Історія закладу

ІСТОРИЧНИЙ МАТЕРІАЛ РОЗВИТКУ І ДІЯЛЬНОСТІ ТУЛИГОЛІВСЬКОГО ДОШКІЛЬНОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ

 

Пам'ятаєш, як все починалось

 Все було вперше і знову...

 

        Дошкільний підрозділ Тулиголівського ліцею - маленьке Королівство дитинства, звідки бере початок могутня ріка людського життя.

Садок розташований в затишному куточку села Тулиголове по вулиці Шлях, 22, в оточенні вічно зелених красунь ялинок.
        За роки свого існування садочок випустив не одне покоління дітлахів. Багато з них стали підприємцями, лікарями, викладачами вузів та вихователями. Вже наші випускники приводять своїх діточок до закладу.

А почалося все з 1925 року, коли почав  працювати дитячий садок, який очолювала Швидунова М.І.. Спочатку у будинку за рікою Реть, потім у старому приміщенні школи з 1978 року, перейменовано на дитячий садок колгоспу ім. Кірова.

З 1992 року -  дитячий садок «Малятко» Тулиголівської сільської ради Кролевецького району Сумської області.

З 2004 по 02.09.2019 року – дошкільний навчальний заклад (дитячий садок) «Малятко» Тулиголівської сільської ради Кролевецького району Сумської області.

З 2019 року – дошкільний підрозділ Тулиголівського ліцею Кролевецької міської ради Сумської області.

Першим керівником у  у колгоспному дитячому садку була Петрусенко Євдокія Петрівна.

Зі слів ветеранів колективу Євдокія Петрівна мала риси доброзичливої, приємної, щирої, відвертої людини, але при цьому вміла поєднати щирість із вимогливістю, доброту зі строгістю.

  В 1986 році колектив очолила Бороденко Валентина Степанівна –людина творча, вимоглива до себе і колективу, гарний організатор і дбайлива господарка, енергійна у всіх добрих справах, уважна до кожного члена колективу та батьків вихованців, весела і життєрадісна.

Молодий колектив дитячого садка працюва в за «Типовою програмою навчання в дитячому садку», в якій передбачались всі напрямки фізичного, розумового, морального та естетичного виховання у відповідності з їх віковими особливостями ,що забезпечувало всебічний розвиток дітей, формування в них позитивних якостей особистості, підготовку до навчання в школі.


За часи її керівництва був зроблений капітальний ремонт закладу, постійно оновлювалась матеріально-технічна база, групові приміщення набували естетичного сучасного вигляду.

 Минали роки, дитячий садок набирав авторитету. У 2010 році на посаду завідуючої була призначена Медвідь Тамара Михайлівна.Весь трудовий колектив любив, поважав свого керівника і наставника, цінив, як добру, порядну, великодушну людину.

Робота педагогічного колективу була спрямована на формування у дітей громадянських, патріотичних почуттів до своєї країни. Залучали дітей до духовної скарбниці народної мудрості.

   У 2019 році, після реорганізації та переведення дитячого садка до приміщення школи керівником дошкільного відділення Тулиголівського ліцею стала директор Рой Алла Миколаївна, людина слова і діла, яка несе на своїх плечах всю відповідальність і за дітей, і за колектив. Людина, яка є прикладом і взірцем для своїх колег, віддає ввесь свій досвід, всі сили для того, щоб заклад був зразковим.

Методичну роботу дитячого закладу на протязі цих років очолювали енергійні, завзяті, відповідальні, творчі вихователі, які віддавали своїй роботі частку своєї душі і серця. Це Литвинчук Марія Дмитрівна, Тябін Галина Василівна, Медвідь Тамара Михайлівна, Шумейко Людмила Миколаївна, Неменша Наталія Миколаївна.

Ці грамотні та професійні педагоги бачили кінцеву педагогічну мету, обгрунтовано планували і здійснювали методичну роботу. Вони створювали такі умови, які давали можливість кожному педагогу дошкільного закладу проявляти творчість, реалізувати себе як особистість, підвищувати свою професійну компетентність.  Робота педагогічного колективу була спрямована на вивчення стилю й методики роботи кожного педагога, забезпечення безперервної освіти вихователя, його творчого зростання.

За час існування тут склалися і зберігаються свої традиції. І всі вони сприяють формуванню особистості дитини.              

                                               

Погляд у минуле

 

 

Наше сьогодення

 

 

 Завдяки постійній турботі, праці колективу, наш дитячий садок став другою домівкою для малечі!

Заклад укомплектовано педагогічними працівниками та обслуговуючим персоналом.

Чисельність працівників закладу: 10чол. Із них:

Педагогічних працівників: 5чол.

Обслуговуючий персонал: 5 чол.

Завдання дитячого садка:формування особистості дитини, розвиток її творчих здібностей та пізнавальної активності.
Шляхи реалізації завдань:
навчально-виховний процес дітей здійснюється за програмою
розвитку“ Я у світі”.

Діти забезпечуються збалансованим триразовим харчуванням, необхідним для їх нормального росту та розвитку.
 

Працюємо під гаслом:
Дитина – це не глечик, 
який треба наповнити, 
А факел, який треба запалити. 
А для цього потрібно самому горіти!

Через гру, індивідуальний підхід до кожної дитини, співпрацю з батьками, під час занять, прогулянок, свят, розваг – педагогічний колектив забезпечує загальний розвиток дитини. Все це буде слугувати підгрунтям для набуття в подальшому спеціальних знань, умінь і навичок, формування стійких особистісних якостей. 

    Завдяки зусиллям колективу та батьків у закладі створені належні умови для повноцінного та гармонійного розвитку вихованців. До послуг дітей простора музично-спортивна зала, де проводяться різноманітні свята, розваги, адже здоров’я малюка – запорука життєвого успіху.

    Пріоритетними завданнями на 2022 - 2023 навчальний рік є:

1. Продовжити роботу щодо формування патріотичного виховання дошкільників.

2.  Впровадження інноваційних підходів до формування мовленнєвої компетентності дитини дошкільного віку
 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора