A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Тулиголівська гімназія Кролевецької міської ради

Алгоритм дій при домашньому насильстві

Що робити, якщо ви потерпаєте від домашнього насильства: покроковий алгоритм дій

Фото без опису

 

Крок 1. Негайно телефонуйте за номером «102». При викликуекіпаж патрульної поліції слід зазначити, що вам потрібен саме екіпаж "ПОЛІНА" (поліція проти домашнього насильства), які реагують виключно на виклики, що пов`язані із домашнім насильством.

ЗАПАМ`ЯТАЙТЕ, що єдиним номером, який є надійним і достовірним для виклику поліції - це «102», а не будь-які інші номери, які можливо знайти в інтернеті (наприклад, телефони Головних управлінь Національної поліції України в регіонах, Управлінь поліції охорони, районних відділень поліції і т. д., які починаються на телефонні коди міст. Наприклад, + 38 (056).

Виклик поліції саме за номером «102» в подальшому допоможе Вам встановити факт здійснення такого виклику у разі, якщо поліція не приїхала або не вжила належних заходів.

Крок 2. У разі, якщо Ви стали жертвою домашнього фізичного або сексуального насильства навіть якщо у Вас не має видимих ознак ушкоджень (наприклад синців чи подряпин), НЕГАЙНО вирушайте на прийом до лікаря у травмпункт/судово-медичного експерта, щоб своєчасно зафіксувати тілесні ушкодження і визначити ступінь їх тяжкості.

Надалі це допоможе притягнути Вашого кривдника до кримінальної відповідальності.

Для зняття таких пошкоджень можна звернутися до бюро судово-медичної експертизи у відповідній області.

Складіть письмову заяву про вчинення кримінального правопорушення

Крок 3. У разі вчинення фізичного або домашнього насильства, бажано НЕГАЙНО звернутись до районного відділення поліції для складання письмової заяви про вчинення кримінального правопорушення, до якого слід додати копію висновку судово-медичного експерта. У такій заяві слід коротко та чітко описати всі обставини справи. Також письмова заява може бути направлена, як цінний лист з повідомленням про доставку.

 Корисні контакти організацій, куди можна звернутись за допомогою у випадку, якщо Ви стали жертвою домашнього насильства:

- Державний кол-центр з питань запобігання домашньому насильству 15 47, працює цілодобово;

- Національна "гаряча лінія" з питань запобігання домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації 0 800 500 335, або з мобільного 116 123, працює цілодобово;

- Дитяча "гаряча лінія" 0 800 500 225, 116 111 - з мобільного, яка з 01.04.2020 року працює з 12:00 до 16:00 у будні дні;

- Урядовий кол-центр 15 45.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора